SOCIALINIAI TINKLAI

   

SKAITLIUKAI

web trackerNARŠYMUIAKADEMIJA

Pradžia
Apie mus
Naujokams
Nuorodos
Vadovybė
TOP 10
Reitingai
Fondas
Parašai
Geradariai
Kontaktai
Reklama
Auka Akademijai
. . . . . . . . . . . . . . .
FAKULTETAI

Slifer'ių
Ra
Obelisk'ų
Slaptas
. . . . . . . . . . . . . . .
VEIKLA

Klubai
Biblioteka
Žurnalas The Duelist
Kaladžių Aruodas
Mokymo programa
Turnyrai
Ordinai
Konkursai
Egzaminų Centras
. . . . . . . . . . . . . . .
BENDRAUKIME

Senasis Forumas
Naujasis Forumas
Skype
Paplepėk
. . . . . . . . . . . . . . .
LAISVALAIKIS

Kinas
Manga GX
Kortų Galerija
Darbastaliai
Fanų piešiniai
Siuntiniai
. . . . . . . . . . . . . . .
SVARBU

1. PRIĖMIMAS VIII
2. Turnyrai
. . . . . . . . . . . . . . .

Machina Gadgets

Paskaitos autorius: Slapto fakulteto narys Shans

2011.07.01
( +50 Taškų )
Susipažink su nauja ateivių rase!

WORM'Ų INVAZIJA

Worm'ai - nauja ir gausi ateivių rasė, kurių pagrindu sudėta kaladė gali varžytis turnyruose su kitomis šiuo metu vyraujančiomis kaladėmis. Tai dar viena nebrangi ir galinga kaladė, skirta naujokams, tačiau ji yra kiek sudėtingesnė už būdingiausias Machina Gadget sudėtis, todėl yra tinkama jau su žaidimu susipažinusiems žaidėjams. Šiuo metu pasaulyje šių kaladžių sudėčių nėra daug, o Lietuvoje dar niekas tokios neturi. Todėl tai puiki galimybė susidėti šią kaladę pirmam ir įkopti į TOP'us.

Šis archetipas yra labai gausus - 26 monstrai, kurių vardai prasideda vis kita abėcėlės raide nuo A iki Z. Nuo to priklauso ir jų efektų sudėtingumas. Pvz. Worm Apocalypse turi tik 6 žodžių ilgumo efektą, Worm Yagan - sudetingesnį, 55 žodžių, o jau Worm Zero yra savo gentainių "Boss", turintis neįtikėtinai galingą, painų ir sunkiai panaudojamą efektą. Šio monstro galimybes aptarsime vėliau. Taip pat daugelis šio archetipo monstrų yra Super Rare retumo, todėl kaladė atrodys tikrai solidžiai.

NAUDINGI SKAITINIAI APIE WORM'US:
1. Šaltinis I (Kortų aprašymas, kaladžių sudėtys, strategijos ir kita)
2. Šaltinis II (Trumpas pagrindinių kortų aprašymas, diskusija)

WORM'Ų ŽAIDIMO STILIUS

Worm'ai priklauso "Control" kaladžių tipui, kurios laimi iš kaladės pritraukdamos nemažai kortų ir taip pasidarydamos sau didelį pranašumą, nes turėdami daug kortų rankoje bei kovos lauke, galime kontroliuoti visą žaidimo eigą. Dauguma (11) Worm'ų (pagrindiniai) turi Flip efektus, kuriais galima traukti daugiau kortų, į ranką įsidėti reikiamą Worm monstrą, grąžinti priešininko monstrus į ranką, keisti kovos rėžimą, daryti efektinę žalą, naikinti kortas ir t.t. Kiti Worm'ai padeda palaikyti tvarką lauke, naikindami nepageidaujamas kortas, Specialiai kviesdami monstrus, keisdami ATK, žaisdami su Worm Counter'iais ir pan.

KORTŲ KAINOS NUSTATYMO SPECIFIKA

Orientacinės kainos nurodytos, remiantis mažiausiomis užsienio Online parduotuvių kainomis (dolerio santykis 2.6 Lt.) bei Lietuvoje vyraujančiomis konkrečių kortų vidutinėmis kainomis (pagal 2011.07 duomenis), todėl kortų kainos gali nežymiai svyruoti +/- 2 Lt. Kaladėje kortos yra suskirstytos į būtinas ir pasirenkamas, todėl patys galite koreguoti visos siūlomos kaladės kainą. Kaina gali keistis dėl pirkimo būdo (iš žmogaus / užsienio), gebėjimo derėtis, mainų, papildomų siuntimo išlaidų, nuo kortų retumo, praėjusio laiko (paskaita parašyta 2011.07, todėl po metų situacija gali būti visiškai pasikeitusi).

PROFESIONALIOS KALADĖS SUDĖTIS (2011.03.01 Ban sąrašas)
Monstrai [17]
[2] Evil Dragon Ananta (pasirenkama 0-2) (Secret Rare) ~ 24 Lt. (po 12 Lt.)
[1] Genex Ally Birdman (pasirenkama 0-2) (Super Rare) ~ 10 Lt.
[1] Honest (būtina) (Common) ~ 0.50 Lt.
[3] Worm Cartaros (būtina) (Super Rare) ~ 3 Lt. (po 1 Lt.)
[2] Worm King (būtina 1-3) (Super Rare) ~ 10 Lt. (po 5 Lt.)
[2] Worm Linx (būtina) (Super Rare) ~ 2 Lt. (po 1 Lt.)
[3] Worm Xex (būtina) (Super Rare) ~ 3 Lt. (po 1 Lt.)
[3] Worm Yagan (būtina) (Super Rare) ~ 3 Lt. (po 1 Lt.)

Burtai [5] (visos būtinos)
[1] Book of Moon (Common) ~ 3 Lt.
[1] Dark Hole (Common) ~ 7 Lt.
[1] Monster Reborn (Common) - 8 Lt.
[2] Mystical Space Typhoon (Common) ~ 1 Lt. (po 50 ct.)

Spąstai [18]
[1] Black Horn of Heaven (pasirenkama) (Rare) ~ 10 Lt.
[1] Bottomless Trap Hole (pasirenkama) (Common) ~ 6 Lt.
[3] Dimensional Prison (pasirenkama) (Common) ~ 45 Lt. (po 15 Lt.)
[1] Fiendish Chain (pasirenkama) (Super Rare) ~ 25 Lt.
[1] Mirror Force (pasirenkama) (Common) ~ 7 Lt.
[2] Offering to the Snake Deity (Rare) (būtina 2-3) ~ 12 Lt. (po 6 Lt.)
[1] Royal Oppression (pasirenkama) (Common) ~ 8 Lt.
[2] Scrap-Iron Scarecrow (pasirenkama) (Common) ~ 14 Lt.(po 7 Lt.)
[2] Seven Tools of the Bandit (būtina) (Common) ~ 10 Lt.(po 5 Lt.)
[3] W Nebula Meteorite (būtina) (Common) ~ 3 Lt.(po 1 Lt.)

Extra (pasirenkamos kortos)
[1] Genex Ally Triforce (Secret Rare) ~ 2 Lt.
[1] Black Rose Dragon (Secret Rare) ~ 35 Lt

Side
[2] Dark Bribe (Common) ~ 24 Lt. (po 12 Lt.)

VISO: kaladės būtinos kortos kainuos ~ 65 Lt.; kitos kortos ~ 150 Lt. Siūlomos kaladės orientacinė kaina ~ 215 Lt. Visas pasirenkamas kortas galima laisvai keisti, tačiau jų efektai turėtų apsaugoti mūsų monstrus nuo sunaikinimo. pvz. vietoje Dimensional Prison - Sakuretsu Armor, kurio kaina tik 1 Lt. ir kaladės kaina krenta iki ~ 170 Lt. Todėl kaladė yra tokia pati pigi kaip ir Machina Gadget ~ 180 Lt.

SVARBIAUSIOS KALADĘ PAREMIANČIOS KORTOS

Visi Worm monstrai yra Light atributo ir Reptile tipo. Todėl galime naudoti tokias geras paremiančias kortas kaip Honest (Light / Fairy; 1100/1900; 4 Lv) - šią kortą išmetę iš rankos, galime padidinti savo užpulto / puolamo Light monstro ataką suma, lygia priešininko monstro originaliai atakai (jei mūsų monstro ATK yra 1800, o priešininko 2000, mūsų ataka puolimo metu laikinai pakils iki 3800). Šis archetipas taip pat turi mirtinus priešus - kitą ateivių rasę Ally of Justice, kurių efektai pritaikyti kovoti prieš Light monstrus ir gali savintis užverstus padarus.

Taip pat tinka Offering to the Snake Deity (Normalaus veikimo spąstai) - sunaikiname savo atverstą Reptile tipo monstrą ir dvi priešininko kortas; Evil Dragon Ananta (Dark / Reptile; ?/?; 8 Lv) - iš savo lauko ir kapinyno pašalinę visus Reptile tipo monstrus, galime Specialiai išsikviesti šį monstrą, kurio ATK padidėja 600 x monstrų skaičius, o per kiekvieną savo End Phase privalėsime sunaikinti vieną savo arba priešininko kortą. Ši korta panaši į Chaos Sorcerer, tik kad mes galime pasiekti virš 6000 ATK ir per End Phase naikinti kortas, net jei mes jau puolėme. Ji padeda atsigauti žaidimo pabaigoje, kai abu žaidėjau jau nebeturi resursų kovoti.

Tačiau pati svarbiausia paremianti korta, kuri šią kaladę iškėlė į aukštumas, yra W Nebula Meteorite (Normalaus veikimo spąstai), kuri išėjo kaip Common'as Extreme Victory papildymo pakuotėje. Jos efektas leidžia 1) atversti visus užverstus lauke esančius monstrus (tada suveikia mūsų ir priešininko Flip efektai); 2) tada per savo End Phase Light atributo, Reptile tipo kontroliuojami monstrai užverčiami; 3) už kiekvieną šiuo efektu užverstą Worm kortą, galime traukti po vieną kortą. Atrodo, kad efektas jau yra neblogas, tačiau po visų šių veiksmų 4) mes dar galime iš kaladės išsikviesti vieną 7 ar aukštesnio lygio Light / Reptile tipo monstrą.

Tad jei mes turime nors vieną Worm lauke, trauksime kortą, o svarbiausia gausime galingą monstrą pvz. Worm King (Light / Reptile; 2700/1100; 8 Lv), kuris paaukojęs save arba kitą Worm monstrą, gali sunaikinti nepageidaujamas kortas.

PAGRINDINĖS KALADĖS KORTOS IR JŲ DERINIAI

Kitos svarbios kaladės kortos yra: Worm Xex (Light / Reptile; 1800/1000; 4 Lv) - normaliai iškvietus šį monstrą, iš kaladės į kapinyną galime išmesti vieną Worm monstrą. Šis padaras yra glaudžiai susijęs su Worm Yagan (Light / Reptile; 1000/1800; 4 Lv), nes jam esant lauke, Worm Xex negalės būti sunaikintas kovos metu.

Taip pat, jei mūsų kovos lauke yra vienintelis Worm Xex monstras,Worm Yagan į lauką gali būti Specialiai iškviestas užverstas gynybos rėžime. Jei tokiu būdu yra iškviečiamas, pašalintas nuo laiko, turi būti išmestas / ištremtas (Banish) iš žaidimo. Jis taip pat turi šaunų Flip efektą, kuriuo galėsime į ranką grąžinti vieną atverstą priešininko monstrą.

Taigi, jei mes neturime monstrų lauke ir normaliai iškviečiame Worm Xex, jo efektu iš kaladės išmetame Yagan, kurio efektą aktyvuojame kapinyne ir specialiai išsikviečiame į lauką užverstą gynybos rėžime. Tokiu būdu turėsime du monstrus, su kuriais galime naudoti paremiančias kortas pvz. W Nebula meteorite ir traukti dvi kortas bei kitu ėjimu sunaikinti iki 3 priešininko kortų su Worm King.

Jau aptartos Worm kaladės kortos, savo veikimu yra panašios į kitų (Tier 1 - geriausiųjų) kaladžių naudojamų kortų efektus. Pvz:

Honest << >> Blackwing - Kalut the Moon Shadow
Offering to the Snake Deity << >> Icarus Attack
Worm King << >> Gravekeeper's Descendant
Worm Yagan << >> Gravekeeper's Guard
Worm Xex << >> Armageddon Knight

Atsižvelgiant į kaladės Flip naudojamus efektus ir monstrų Light atributą, į siūlomą kaladę įdėtas Genex Ally Birdman (Dark / Machine; 1400/400; Tuner; 3 Lv), kurio pagalba galime išsikviesti Genex Ally Triforce (Dark / Machine; 2500/2100; Synchro; 7 Lv), kuris įgauna mums naudingą efektą, kai kvietimui naudojame Light monstrus. Kartą per ėjimą galime iš kapinyno Specialiai išsikviesti užverstą gynybos rėžime monstrą. O tai gali būti Worm Cartaros (Light / Reptile; 1200/500; 4 Lv), kurį atvertę, iš kaladės į ranką galėsime įsidėti 1-4 Lv Worm monstrą pvz. Worm Xex, kurį normaliai iškvietę, į kapinyną numetame Worm Cartaros, kurį Synchro efektu Specialiai išsikviečiame ir vėl panaudojame jo efektą.

Užsienyje kartu su šia kalade naudoja 3x Pot of Duality (1x kaina ~ 350 Lt.) ir Royal Oppression (Tęstinio veikimo spąstai), nes jai nekenkia Specialaus kvietimo apribojimai. Kadangi Lietuvoje niekas neįperka Pot of Duality, būtinai naudokite Royal Oppression, o jei norite daugiau traukimo galios, naudokite 3x Upstart Goblin (Normalaus veikimo burtai), kurie pavaduos tą brangiąją kortą.

SECRET TECH KORTOS

Siūlomoje kaladėje taip pat yra Worm Linx (Light / Reptile; 300/1000; 2 Lv), kuris pagal šiandieninius kaladžių greičius būtų pavadintas per lėtu, tačiau išlaikius jį kelis ėjimus lauke, gali tau padaryti labai didelį kortų pliusą. Norint pasinaudoti jo efektu, reikia pirma jį padėti užverstą gynybos rėžime (Set). Kitą ėjimą, jį atvertus per kiekvieną savo ir priešininko End Phase galėsime traukti po kortą. Todėl priešininkas labai norės jį kuo greičiau pašalinti, o tam trukdys visas mūsų 18 spąstų kortų arsenalas.

Vyraujančiose Worm kaladėse jis yra beveik nenaudojamas, todėl priskiriamas prie "Secret Tech" kortų tipo, kurios individualizuoja kaladę ir nemaloniai nustebina priešininką. Vietoje jo galima naudoti Worm Apocalypse (Light / Reptile; 300/200; 1 Lv) - turi Flip efektą, kuris sunaikina vieną burtų / spąstų kortą. Kiti "Secret Tech" gali būti: Stumbling (Tęstinio veikimo burtai) - visi Normaliai, Specialiai ar atversti (Flip) monstrai, pasisuka į gynybos rėžimą. Taip sulėtinamas visas žaidimas. Heat Wave (Normalaus veikimo burtai) - vieną ėjimą iki mūsų kito traukimo (Draw Phase) abu žaidėjai negalės atlikti Normalaus ir Specialaus kvietimo, o mūsų juk dauguma monstrų yra kviečiami užversti (Set), todėl žalingas efektas mūsų neveiks.

WORM'Ų VALDOVAS - WORM ZERO

Worm Zero (Light / Reptile; ?/0; Fusion; 10 Lv) ATK ir efektas priklauso nuo kvietimui panaudotų skirtingų Worm monstrų skaičiaus, todėl panaudojus skirtingus 6 Worm monstrus, ATK išauga iki 3000 ir vienu metu gali naudoti net tris efektus: 1) 2 + kartą per ėjimą iš kapinyno gali Specialiai išsikviesti užverstą gynybos rėžime Worm monstrą ; 2) 4 + pašalinęs vieną Worm monstrą iš kapinyno, gali nusiųsti į kapinyną vieną monstrą, esantį lauke; 3) 6 + kartą per ėjimą gali traukti vieną kortą.

Šio monstro kvietimui tinkama tik Future Fusion (Tęstinio veikimo burtai) korta, taip pat kaladėje reiktų laikyti bent 6 skirtingus Worm monstrus. Po 2 ėjimų mūsų Worm Zero turės mažiausiai +3000 ATK, galės Specialiai iškviesti vieną Worm, nuo lauko nusiųsti 5 monstrus ir traukti vieną kortą.

Tad Worm Zero šioje kaladėje yra dievas, tačiau dažnai būna, kad neužtenka monstrų, todėl reiktų naudoti kartu su Pot of Avarice (Normalaus veikimo burtai) ir be Evil Dragon Ananta. Jei būtų patogesnis būdas išsikviesti šį baisūną, būtinai įsidėčiau į kaladę. Galbūt ateityje Worm'ai gaus ką nors panašaus į Miracle Fusion (Normalaus veikimo burtai).

KALADĖS PRANAŠUMAI IR TRŪKUMAI

Kaladė yra tikrai efektyvi ir jei pagal gerumo skalę duočiau 8 iš 10 balų. Ji turi Control galią, tačiau kartais sunku susidaryti palankias sąlygas, kaladės traukimo varikliui užvesti. Todėl šią kaladę priskirčiau prie vidutinio sunkumo, labiau krypstant link sudėtingos. Prieš šią kaladę dažnas naudos Nobleman of Crossout (Normalaus veikimo burtai), todėl įdėjau 2x Dark Bribe (Nuneigiančio veikimo spąstai) vietoje Seven Tools of the Bandit (Nuneigiančio veikimo spąstai). O jei tuo metu turėsiu W Nabule Meteorite, galėsiu išsigelbėti, atversdamas savo užverstus Worm monstrus, todėl tai nėra pagrindinė grėsmę kelianti korta.

Kaladė nėra brangi lyginant su tomis, kurios turnyruose užima aukščiausias vietas. Taip pat kaladei nereikia daug Synchro, o tai labai sumažina kaladės kainą. Aišku tai gali būti minusas, tačiau greitai išeis naujieji Xyz monstrai, su kuriais kaladė bus tik dar stipresnė ir greitesnė. Ypač bus naudingas Xex ir Yagan jau aptartas derinys, nes momentaliai turėsime du 4 Lv monstrus, kuriuos panaudosime Xyz kvietimams.

Kaladėje mažai monstrų, o tai yra vienas iš pliusų, nes dabar turnyruose sutinkama nemažai Gravekeeper sudėčių, kurios greitai susitvarko su kaladėmis, turinčiomis virš 20 monstrų. Kadangi monstrų yra nedaug, reikalinga daug burtų ir spąstų. Šioje kaladėje beveik nereikia burtų (5-8 Max), o tai reiškia, kad likusią kaladėje esančią tuščią vietą užpildo spąstai, apginantys mūsų Worm monstrus iki End Phase, nes turi suveikti W Nebula Meteorite, Worm Linx, Evil Dragon Ananta efektai. Daugiau kortų, reiškia didesnę galimybę laimėti!

Worm'ai turi pranašumą prieš labai dabar populiarius Samurajus, nes jie gali lengvai atsikratyti Legendary Six Samurai - Shi En (Dark / Warrior; 2500/1400; Synchro; 5 Lv) su Yagan ir apskritai kaladė turi pranašumų prieš bet kokį Synchro arba "Heavy Field Based" kalades, kurios į lauką deda daug kortų.

Worm'ams sunku prieš kalades, kurios daug puola ir turi daug monstrų efektų pvz. Gladiator Beasts ar Lightsworns. Gladiatoriai puldami užverstus monstrus, gauna visus savo efektus ir dar nuneigia monstrų efektus su Gladiator Beast War Chariot (Greito veikimo spąstai). Taip pat visos kaladės, kurios naudoja Royal Decree (Tęstinio veikimo spąstai) žudo šią kaladę, nes negalėsime naudoti net pusės kaladės kortų - spąstų. Manau Herald of Perfection (Light / Fairy; 1800/2800; Ritual; 6 Lv) kaladė būtų stiprus priešininkas (išmetus vieną kortą iš rankos nuneigia burtų / spąstų ar monstrų efektus), tačiau spėjus išplėtoti savo žaidimą tai neturėtu būti sudėtinga. Vienas aršiausių priešininkų būtų Scrap Dragon (Earth / Dragon; 2800/2000; Synchro; 8 Lv), nes jis gali numušti visus užverstus Wormus iki kol galėsime pasinaudoti jų efektais.

Pabaigai pateikiama Yu-Gi-Oh! Championship Series 2011 m. Orlando į TOP 16 įkopusio Robby Boyajian'o Worm kaladės sudėtis, kuri yra ir pavyzdys bei įrodymas, kad Worm'ai gali būti gera kaladė.

Kaladę pristatantis aiškinamasis Video:

Monstrai: 15
[3] Worm Cartaros
[3] Worm Xex
[3] Worm Yagan
[2] Worm King
[2] Evil Dragon Ananta
[1] Honest
[1] Genex Ally Birdman

Burtai: 8
[3] Pot of Duality
[2] Mystical Space Typhoon
[1] Monster Reborn
[1] Dark Hole
[1] Book of Moon

Spastai: 17
[3] W Nebula Meteorite
[3] Dimensional Prison
[2] Offering to the Snake Deity
[2] Bottemless Trap Hole
[2] Solemn Warning
[2] Seven Tools of the Bandit
[1] Solemn Judgment
[1] Mirror Force
[1] Fiendish Chain

Extra: 15
[2] Chimeratech Fortress Dragon
[1] Elemental HERO the Shining
[1] Elemental HERO Absolute Zero
[1] Elemental HERO Gaia
[1] Worm Zero
[1] Stardust Dragon
[1] Colossal Fighter
[1] Scrap Dragon
[1] Black Rose Dragon
[1] Genex Ally Triforce
[1] Ancient Fairy Dragon
[1] Scrap Archfiend
[1] Gaia Knight, the Force of Earth
[1] Brionac, Dragon of the Ice Barrier

Side
[1] Super Polymerization
[2] Nobleman of Crossout
[2] Rivalry of Warlords
[2] Chain Whirlwind
[2] Chain Disappearance
[2] Jowgen the Spiritualist
[2] Kinetic Soldier
[2] Cyber Dragon