SOCIALINIAI TINKLAI

   

SKAITLIUKAI

web trackerNARŠYMUIAKADEMIJA

Pradžia
Apie mus
Naujokams
Nuorodos
Vadovybė
TOP 10
Reitingai
Fondas
Parašai
Geradariai
Kontaktai
Reklama
Auka Akademijai
. . . . . . . . . . . . . . .
FAKULTETAI

Slifer'ių
Ra
Obelisk'ų
Slaptas
. . . . . . . . . . . . . . .
VEIKLA

Klubai
Biblioteka
Žurnalas The Duelist
Kaladžių Aruodas
Mokymo programa
Turnyrai
Ordinai
Konkursai
Egzaminų Centras
. . . . . . . . . . . . . . .
BENDRAUKIME

Senasis Forumas
Naujasis Forumas
Skype
Paplepėk
. . . . . . . . . . . . . . .
LAISVALAIKIS

Kinas
Manga GX
Kortų Galerija
Darbastaliai
Fanų piešiniai
Siuntiniai
. . . . . . . . . . . . . . .
SVARBU

1. PRIĖMIMAS VIII
2. Turnyrai
. . . . . . . . . . . . . . .

Winter Open 2012

Straipsnio autorius M-zidinys
Fotografavo Aache, M-zidinys
TOP 8 kaladžių sąrašus publikavimui paruošė Serenytė

2012.02.25
Fotoreportažas

LITHUANIA WINTER OPEN 2012 M.

Rinktinė 222 turnyrinės nuotraukos atsisiuntimui ( Atsisiųsti )
48 Turnyro dalyvių kaladės atsisiuntimui ( Download ) Jei jus domina konkreti kaladė, žiūrėkite "Lietuvos žiemos meta".

Vasario 25 d. Kaune, Magnus viešbučio konferencijų salėje, vyko Yu-Gi-Oh Žiemos turnyras, kuriame dalyvavo 42 žaidėjai iš visos Lietuvos bei 6 svečiai iš Latvijos (viso 48). Finale susitiko Akademijos Komandos nariai: Tadidas, žaidžiantis su Herald Agents ir TMiracle, kuris pergalę iškovojo su T.G. Drain kalade. Nugalėtojas džiaugėsi 60 Lt. kompensacija, diplomu bei trofėjumi.

~ Prekės / Prizai ~

Kaip ir kiekvieno turnyro metu, tačiau šį kartą tikrai GEROMIS kainomis, galima buvo įsigyti naujausių papildymo pakuočių Order of Chaos. O dar atmenu Flinto laikus, kai viena tokia pakuotė kainuodavo 15.90 ar 16.99 Lt. Taip pat, jei į turnyrą atėjote "sudrožtomis" įmautėmis, naujas galima buvo nusipirkti vietoje. O įmautės yra deficitas, todėl reikia turėti jų rezervą.

Turnyro TOP 16 apdovanoti papildymo pakuotėmis, TOP 8 buvo apdovanoti specialiais, TMiracle sukurtais diplomais, TOP 4 galėjo džiaugtis vokeliais, o nugalėtojas į savo rankas galėjo paimti specialų trofėjų.

~ Turnyro debiutantai Akademikai ~

Kiekviename turnyre pamatau vis naujų Akademikų veidus, kurie dalyvauja turnyre arba stebi realių kovų eigą. Tai potencialūs turnyro dalyviai - naujoji žaidėjų karta.

~ Yu-Gi-Oh Situacija Lietuvoje po 10 Turnyrų ~

Įžanga

Per 2,5 metus Akademija yra parengusi 10 turnyrų fotoreportažų, kurie įgalino sukaupti pastarųjų metų aktyvumo duomenis. Todėl šis apvalus skaičius paskatino mane apžvelgti turnyrų aktyvumo statistinius rodiklius, aptarti esamą situaciją bei pasiūlyti rekomendacijas ateities turnyrams. Išsamaus tyrimo nedariau, demografinių rodiklių neskaičiavau bei priklausomų kintamųjų išskirti nebandžiau, todėl rezultatai tikrai nebus reprezentatyvūs, o daugiau apžvalginio pobūdžio.

Išvydę stulpelinę diagramą, savęs klausiate, - kas pasikeitė per pusantrų metų? Mažėja, daugėja ar nekinta žaidėjų skaičius? Po visų organizatorių pastangų, tiekėjų bei valdžios pasikeitimų bei atsiradusio viešinimo, dabar turnyruose žaidžia vos 10 žaidėjų daugiau nei 2009 m. pabaigoje? Kur geriau rengti turnyrus: Kaune ar Vilniuje? Gal 2010 m. buvo geresni nei 2011 m., o kokie bus 2012 m.? O gal palyginti ramus statistinis duomenų bangavimas neleidžia daryti jokių išvadų?

Du statistiniai kraštutinumai

Iš tikrųjų duomenys rodo, kad niekas beveik nesikeičia jau 2,5 metus ir jei iš dalyvių skaičiaus atimtume 6-8 svečius iš Latvijos, kurie iškreipia duomenis (turnyrai pažymėti raudonai), pamatytume, kad į turnyrus susirenka vidutiniškai 43-45 žaidėjai +/- 5 dalyviai. Galėtume brėžti tiesią liniją su punktyrais, kurie žymėtų galimą paklaidą. Bet yra keli stulpeliai, kurie verčia susimąstyti - 2009 Ruduo ir 2010 Nacionalinis - du kraštutinumai, kurie gali paaiškinti tas priežastis, nuo kurių priklauso dalyvių skaičius.

Iki 2009 m. bendruomenės nepasiekdavo jokia detalesnė informacija apie vykusius turnyrus. Anksčiau buvo skelbiami rezultatai Flinto žurnale bei dalyvių įspūdžiai forume. Tačiau to matomai nepakako, nes 2009 m. turnyre, net atvažiavus latviams, dalyvavo tik 38 žaidėjai. Tai buvo didžioji krizė. Po kelių mėnesių turnyre jau dalyvavo 50 žaidėjų. Kas pasikeitė? Priežasčių gali būti įvairių, tačiau man atrodo, kad šį šuolį labiausiai paskatino pradėti rašyti Fotoreportažai ir pagerėjusi informacijos sklaida. Ne vienas pamatęs nuotraukas, pagalvojo apie galimybę sudalyvauti pačiam.

2010 m. buvo aktyvesni už 2011 m. (žaidėjų skirtumas apie 39 žaidėjai - beveik tiek, kiek susirenka į vieną turnyrą). Tačiau Nacionaliniame dalyvavo tiek pat žaidėjų kaip ir 2011 m. - po 45 žaidėjus. Lygindamas šiuos skaičius nubraukiau 20 jaunų žaidėjų (iki 14 m.), nes jie tiesiog nebūtų dalyvavę bendrame turnyre. Jiems buvo suorganizuotas atskiras jaunių turnyras (Dragon Duels), kuris ir paskatino didesnį žaidėjų aktyvumą. Dėl šios priežasties šis stulpelis bado akis ir sufleruoja mintį, kad galbūt derėtų rengti atskirus turnyrus Jauniams (pagal amžių ar žaidimo patirtį) ir veteranams. Jei pagrindinis turnyras nuo to nesumažėja, tad kodėl nesurengus turnyro visiems žioplinėtojams, kurie mano, kad neturi kaladės, patirties ir vis atidėlioja dalyvavimą geresniems laikams, kurie kaži ar ateis? Tokių turnyre visada būna, o tai yra praleista puiki galimybė. Bet kuriuo atveju reiktų ką nors suorganizuoti tiems stebėtojams.

Turnyro vietos pasirinkimo problematika

2011 m. buvo du turnyrai Kaune ir du Vilniuje. Kyla klausimas, kur daugiau žaidėjų ir kur geriausia rengti turnyrus? Į Kauno turnyrus dažniausiai atvažiuoja latviai, o į Vilnių ne, nors jų niekas ir nekvietė - Nacionalinis turnyras, kuriame gali dalyvauti tik Lietuvoje gyvenantys žaidėjai bei išskirtinį prizinį fondą, kuriuo nenorėta dalintis, turėjęs Rudens turnyras. Išbraukus -12 latvių ir sudėjus turnyrus gautume skaičius: Žalgiris 80 vs. Lietuvos Rytas 86. Šis skirtumas per daug mažas, kad galėtume vienareikšmiškai pasakyti, kur reikia organizuoti turnyrus. Tačiau viena aišku, kad vietos kaitaliojimas pritraukia naujus žaidėjus, kurie kompensuoja tuos, kurie nutaria nevažiuoti į kitą miestą dėl didesnio atstumo ir pan. Galbūt vertėtų pagalvoti ir apie turnyrus kituose miestuose pvz. Klaipėdą.

Išvados

Apibendrinant, matome, kad žaidėjų skaičius išlieka pastovus. Tai nėra blogai, tačiau dabartinė politika nepaskatina augimo, o tiesiog palaiko stabilumą. Jei norima, kad į turnyrus atvažiuotų daugiau žmonių, reikia didesnio prizinio fondo ir tinkamų konkurencingų sąlygų naujokams, lygiagrečiai rengiant specialius turnyrus. Taip pat matomi teigiami pokyčiai didžiuosiuose miestų klubuose, užaugo studentiška žaidėjų karta, kurie yra mobilesni bei turi didesnę laisvę, išsilaisvinome iš Estų bei Flinto diktatūros, todėl 2012. turėtų būti optimistiški metai.

~ KORTŲ TURGUS ~

~ TURNYRO EIGA ~

~ TJ-BigJ Turnyro įspūdžiai ~

<...> Pagaliau daugelių taip ilgai laukta Žiemos Taurė baigėsi, TMiracle laimėjimu. Finale jam teko susitikti su savo bičiuliu ir kitu stipriu priešininku Tadidu. Kova buvo išties įspūdinga, arši ir be jokio pasigailėjimo, tačiau TMiracle trečiame Dvikovos mače surizikavo užpulti Tadą ir tai jam atnešė pergalę. Mano ir daugelio kitų žaidėjų nuoširdžiausi sveikinimai Andriau! =)

Nežinau kaip kitiems, bet aš buvau maloniai nustebintas! Konferencijų salėje, kur ir vyko visos dvikovos, jau buvo susirinkę daug žaidėjų: vieni smagiai bendravo su kitais savo seniai matytais bičiuliais, kiti peržiūrinėjo vieni kitų albumus, treti tikrino savo kalades ir sąrašus, kad neįsiveltų kokios klaidos, dar kiti šiaip aplinkui slampinėjo xD

Su laiku žaidėjų rinkosi vis daugiau ir daugiau <...> neužilgo Vykintas paskelbė turnyro pradžią, tačiau prieš pradedant dvikovas įžangine kalbą pasisakė Teisėjai-Organizatoriai, Mystic'as ir dar kelios personos, viskas baigėsi kaip visada dar vienu eiliniu konfliktu... Kaip tik Turnyro pradžiai suspėjo atvažiuoti keli vyrukai iš Latvijos. Šiek tiek nepasisekė kitiems Latviams, kurie pavėlavę gavo po pralaimėjimus pirmame rate, kai kurie išvis tą kartą nedalyvavo, vienas man pasakė, kad nespėjo gauti vos 2 trūkstamų kortų, tad nematė jokios prasmės dalyvauti.

***

„Komonų“ medžioklės ypatumai

...Na, o mes su Mystic‘u patraukėme į Komonų medžioklę... Pradėjome tikrinti daug pilnų Skrynių su Komonais, aš ėmiau tas kortas, kurios man šiaip patiko, o Mystic'as tas, kurias įmanoma kaip nors panaudoti ir pritaikyti įvairiose kaladėse. Vieni mums savo kortas rodė su dideliu malonumu, bet buvo ir tokių kurie nelabai norėjo parodyti savo gėrybių xD. Žodžiu, tą dieną peržiūrėjome išties daug dėžių įvairiausių komonų, daug kortų albumų. Beje, turiu pabrėžti, kad kortas ne visi labai noriai atidavinėdavo, nors tų kortų daug kam net ir nereikėjo. Gavau porą nemokamų kortų iš Panevėžiečių ir kai kurių Klaipėdiečių. Geriausias tą dieną mano komonų laimikis buvo iš J_Byyx'o, gan išties pigiai nusipirkau iš jo padorių Komonų, Ačiū Byxai.

<...> Kur buvęs, kur nebuvęs prie mūsų staliuko priėjo kiek nepatenkintas Setas, kuris savo kuprinėje tampė visą batų dėžę įvairiausių Komonų, mat tas žmogus, kuris turėjo iš jo tą dėžę nupirkti taip ir nepasirodė. Mes su Mystic‘u, ilgai nelaukę, prasukom tą reikalą su Setu ir dėžė atiteko mums. Tą dieną Mystic‘as gavo sau išties daug reikalingų kortų, o taip pat daug kortų ir savo naujai atgimstančiam klubui.

***

Artėjant turnyrui į pabaigą, daugelis žaidėjų po truputį pradėjo skirstytis, kiti liko stebėti Top 8 ir nors ir pavargę žaidėjai buvo išties gerai nusiteikę. Teko pabendrauti tiek su Latviais, tiek su kitais žaidėjais iš kitų miestų, kiek pastebėjau visi buvo patenkinti renginiu ir kažkokių didesnių nusiskundimų nebuvo. Į vakarą taip pat buvo nupirkti dar keli Order of Chaos papildymo pakuotės, Byyx‘ui nusišypsojo laimė ir jis patraukė Wind-Up Carrier Zenmaity, o iš kito vyrioko nusipirko Wind-Up Rat, taip pat Turnyrui dar neprasidėjus vienas Klaipėdietis ištraukė Gagaga Girl, kuri galiausiai atiteko Belzui. Pats likau viskuo labai patenkintas ir tikrai planuoju važiuoti ir į kitus renginius...

P.S Namo, atgal į Vilnių grįžom taip pat greitai kaip ir atvažiavom į Kauną, visi nuvargę, bet patenkinti draugiškai išsiskirstėm savo keliais, mane kaip ir pirmai Mystic‘as paleido paskutinį, su juo susitarėm, kad būtinai vėl nuvarysim į kitą YGO renginį kitame mieste, galiausiai namo grįžau 22.40 val., bet dar kokias dvi valandas "krapščiausi" prie savo naujai įsigytų YGO kortų ;D
                                                                                                                                          

~ ĮDOMESNĖS SITUACIJOS KOVOS LAUKE ~

~ TURNYRO MERGINOS ~

~ ĮDOMYBĖS - ALTERNATYVUS KORTŲ DIZAINAS ~

~ TURNYRO STATISTIKA PO 6 RATŲ ~

Žalia spalva pažymėti Akademijos Komandos nariai.

Spoiler'is: 6 RATO KOVA Setas (Herald Agent) prieš Deep'ą (Hero). Kovą stebėjo mundisv

~ LIETUVOS ŽIEMOS META ~

1
25
Zombie
2
26
Gladiator Beast
3/4
27
Offering Diva Gadget
3/4
28
Frog Psychic Monarch
5/8
29
Blackwings
5/8
30
Lightsworns
5/8
31
Empty Jar
5/8
32
Chain Burn
9
33
Zombie
10
34
Gladiator Beast
11
35
Frog Plant Synchro
12
36
Antimeta Gadget
13
37
Stall Skilldrain Burn
14
38
Crusher Zombie
15
39
Light and Dark Salvo
16
40
Chain Burn
17
41
Machina Geartown Gadget
18
42
Synchro Xyz Gadget
19
43
Chaos Sworn
20
44
Karakuri
21
45
Machina Geartown Gadget
22
46
Worms
23
47
Hero Agent
24
48
Blackwings

~ TOP 8 POROS ~

Spoiler'is: Aurelijus Šaluga (Dragon) prieš Tada Juknevičių (Herald Agent)

Spoiler'is: KOVOS APRAŠYMAS. Kovą stebėjo mundisv

Spoiler'is: Jonas Gruzdys prieš (T.G.) prieš Vykintą Urniežių (Chaos)

Spoiler'is: Marijus Kriaučiūnas (Herald Fairy Agent) prieš Andrių Karavaitį (T.G. Drain)

Spoiler'is: Manfredas Vitkauskas (Synchrocentric) prieš Donatą Diečkų (Zombie OTK)

~ FINALAS ~


Spoiler'is: FINALINĖS KOVOS APRAŠYMAS. Kovą stebėjo mundisv

~ APDOVANOJIMAI ~

~ Auka į Akademijos Prizinį Kortų Fondą ~

Yu-Gi-Oh Virtuali Akademija yra įsteigusi Kortų Fondą, kuris yra sukurtas iš Yu-Gi-Oh bendruomenės laisvanoriškai paaukotų kortų. Šias kortas gali laimėti visi virtualių turnyrų, konkursų nugalėtojai ar Akademijos naujokai, kurie aktyviai dalyvauja vystomoje veikloje. Išsirinktos laimėtos kortos yra nemokamai išsiunčiamos nurodytu pašto adresu. Tai puiki galimybė tiems žaidėjams, kurie neturi arba nėra galimybės įsigyti originalių Yu-Gi-Oh kortų ir nori pradėti žaisti realybėje.

Turnyro metu geradariai: Šaluga (paaukojo apie 800 kortų), J_BYYX, Andu į Akademijos prizinį Kortų Fondą paaukojo naujų kortų, kurios bus išdalintos Turnyrų ir Konkursų metu. Tokiu būdu jau išdalinta apie 3000 kortų. Ataskaitą galite rasti skiltyje Laimėtos Kortos.

Susiję straipsniai

1-asis Vilniaus Meet'as ( 2008.10.04 )
2-asis Vilniaus Meet'as ( 2009.03.14 )
3-asis Vilniaus Meet'as ( 2009.10.02 )
4-asis Vilniaus Meet'as ( 2010.03.27 )
Vilniaus Yu-Gi-Oh klubo turnyras (2011.04.16)

Lietuvos Nacionalinis Yu-Gi-Oh Čempionatas 2009 (Seto įspūdžiai)
Diečkus Cup ir Kauno Meet'as (2009.11.14)
Įspūdžiai iš Latvijoje vykusio turnyro (2009.12.19)
Lithuania Open 2010 Winter turnyras Kaune (2010.02.06)
Lietuvos Nacionalinis Yu-Gi-Oh Čempionatas 2010 (2010.05.22)
Lithuanian Summer Cup 2010 (2010.08.21)
Autumn Cup 2010 (2010.11.21)
Lithuania Winter Open 2011 (2011.02.19)
Lietuvos Nacionalinis Yu-Gi-Oh Čempionatas 2011 (2011.05.15)
Summer Cup 2011 (2011.08.27)
Autumn Cup 2011 (2011.12.03)