SOCIALINIAI TINKLAI

   

SKAITLIUKAI

web trackerNARŠYMUIAKADEMIJA

Pradžia
Apie mus
Naujokams
Nuorodos
Vadovybė
TOP 10
Reitingai
Fondas
Parašai
Geradariai
Kontaktai
Reklama
Auka Akademijai
. . . . . . . . . . . . . . .
FAKULTETAI

Slifer'ių
Ra
Obelisk'ų
Slaptas
. . . . . . . . . . . . . . .
VEIKLA

Klubai
Biblioteka
Žurnalas The Duelist
Kaladžių Aruodas
Mokymo programa
Turnyrai
Ordinai
Konkursai
Egzaminų Centras
. . . . . . . . . . . . . . .
BENDRAUKIME

Senasis Forumas
Naujasis Forumas
Skype
Paplepėk
. . . . . . . . . . . . . . .
LAISVALAIKIS

Kinas
Manga GX
Kortų Galerija
Darbastaliai
Fanų piešiniai
Siuntiniai
. . . . . . . . . . . . . . .
SVARBU

1. PRIĖMIMAS VIII
2. Turnyrai
. . . . . . . . . . . . . . .

Monarchs

Paskaitos autorius: Dėstytojas IgniuX@Z

2010.03.10
( +30 Taškų )
Kaladės aprašymas: Half-Mill Monarchs.
Paskaitą papildė: Rektorius M-zidinys

Paskaita Monarch gerbėjams.

MONARCHS

Po šių metų KOVO 1 d. uždraustų kortų sąrašo atnaujinimo vėl sugrįžta galingieji Monarchai - 7 Senovės Romos Imperatoriai! Aišku, tai ne kokios imperijos valdovai, o dar vienas kortų tipas - septynių monstrų grupė su unikaliais kortų naikinimo/šalinimo efektais, kurie aktyvuojasi juos normaliai iškvietus (Tribute Summon). Jų varduose rasime žodį Monarch'ai, visi jie 2400/1000, 6 lygio (vienintelis Zaborg'as yra 5 LV), atstovauja skirtingoms gamtos stichijoms (žemė, ugnis, vanduo, vėjas, žaibas), šviesos bei tamsos pasauliams.

Dar prieš porą metų jie visus šiurpindavo savo efektais ir priklausydavo elitinėms kaladėms. Deja, atsiradus OTK (One Turn Kill) / FTK (First Turn Kill) greitoms kaladėms, jų naudojimas sparčiai sumažėjo. Pavienius Monarch'us pradėjo naudoti tik tuščioms vietoms kaladėse užpildyti.

Šiuo metu yra sudėta įvairiausių Monarch'ų kaladžių: Macro Monarch, Perfect Circle Monarch, Gadget Monarch, Morphtronic Monarchs ir daugelis kitų, tačiau yra vienas bendras jų požymis - užtikrinamas lengvas ir paprastas Monarch'ų kvietimas (aukojimui reikalingų monstrų parūpinimas).

SVARBU - Strategijos esmė: aukojamų monstrų (mėsos) užtikrinimas, kurie yra sumaitinami Monarch'ams, pagrindiniai kaladės varomajai jėgai (naikinimo efektai ir 2400 ATK). Tam naudojami specialūs monstrai / Token'ai:

KORTOS - AUKOS, kurias galime naudoti kaip objektus Monarch'ų kvietimui.

1. Monarch'ų kvietimui gali būti naudojami Token'ai. Geriausias pavyzdys būtų Dandylion monstras, kuris patekęs į kapinyną (nesvarbu iš kur: iš rankos, kaladės ar lauko), į lauką iškviečia du aukojimams skirtus Token'us. Kiti pavyzdžiai: Stray Lambs, Fiend's Sanctuary, Phantom Skyblaster ir t.t. Tačiau ne visi Token'ai gali būti aukojami pvz: Scapegoat Token'ų Tribute Summon negalėsime.

2. Specialus monstrų kvietimas, sutaupantis normalųjį. Populiariausias Cyber Dragon (leidžiami 2) kviečiamas iš rankos ir Treeborn Frog iš kapinyno (leidžiami 2). Yra ir kitokių būdų specialiai išsikviesti monstrą: Gorz the Emissary of Darkness, kurio Token'ą galėsime paaukoti, Destiny Hero - Malicious (kviečiamas iš kaladės), Instant Fusion (iškviečia 5 lygio Fusion monstrą), Vice Dragon, The Tricky, Spell Striker, Jester Confit, Evil Hero Infernal Prodigy ir t.t.

2.1 Tokiu pat principu veikia ir Macro kaladės, kuriose naudojami D.D. Survivor ir D.D. Scout Plane, kurie paaukoti Monarch'ams ar sunaikinti, esant lauke Dimensional Fissure ar Macro Cosmos, pašalinami iš žaidimo ir ėjimo pabaigoje vėl iškviečiami.

3. Kaip aukos Monarch'ams gali būti naudojami monstrai, kurie negali būti sunaikinami kovoje: Spirit Reaper, Marshmallon, Arcana Force 0 - The Fool ir pan.

4. Galime aukoti ne tik monstrus ar Token'us, bet ir spąstų sukurtus monstrų pakaitalus: Metal Reflect Slime, Stronghold the Moving Fortress, Zoma the Spirit, Embodiment of Apophis ir pan. Galime nesunkiai apsiginti šių spąstų pagalba, tačiau jie bus labiau pažeidžiami, nei įprasti monstrai.

5. Monarch'ams galime paaukoti tiesiog priešininko monstrą: Soul Exchange, Brain Control.

6. Galime normalųjį kvietimą taupyti ne tik specialaus kvietimo sąskaita, bet ir specialiomis kortomis, kurios leis atlikti papildomą kvietimą: Double Summon, Ultimate Offering arba Chain Summoning.

KĄ DAR REIKIA ŽINOTI?

1. Dauguma Monarch'ų turi Trigger efektus. Šio tipo efektai aktyvuojasi tuomet, kai yra išpildomos tam tikros sąlygos žaidimo lauke arba tuomet, kai susiklosto tinkama žaidimo situacija, šiuo atveju yra Tribute Summon Monarch'as. Jei efektas tuo metu nėra jums palankus, jūs privalote jį išpildyti, t.y neturime pasirinkimo. Tai negalioja tik Mobius bei Kuraz Monarch'ams.

2. Beveik visų Monarch'ų efektai suveikia tik juos normaliai iškvietus (Tribute Summon), tad jei išsikviesime specialaus kvietimo metu (Special Summon) efektas nesuveiks. Išimtis tik Kuraz.

3. Visi Monarch'ų efektai Target'ina - efektas taikosi, kai jis reikalauja pasirinkti vieną ar kelias kortas, ant kurių norėsime panaudoti efektą. Tai reiškia, kad jei pasikeičia kortoje nurodytos sąlygos, efektas nesuveikia. Taip pat yra kortų tipų, kurie nuneigia tokius efektus Archfiends.

KAS GALI PASIPRIEŠINTI JIEMS?

Yra pakankamai daug kortų, kurios kenkia Monarch'ams. Dažniausiai naudojama Pulling the Rug korta, kuri nuneigia ir sunaikina monstrą, kurio efektas aktyvuojasi, kai jis yra normaliai iškviečiamas. Panašiai veikia (nuneigia monstro kvietimą, o tuo pačiu ir jų efektą) ir šios kortos: Solemn Judgment, Divine Wrath, Forced Back ir kitos.

Yra monstrų, kurie gali nuneigti efektus, kurie naikina kortas lauke ir sunaikinti ją. Pats populiariausias Stardust Dragon (suveiks efektas, jei priešininkas norės sunaikinti bet kokią kortą lauke), tačiau panašiai veikia ir Prime Material Dragon, Destruction Jammer, kuris nuneigs efektus, kurie kėsinasi tik į monstrus.

Monarch'ų efektus nuneigia, tačiau jų nesunaikina Skill Drain bei By Order of the Emperor. Monarch'us sustabdyti galime priešininkui uždraudus atlikti normalųjį kvietimą su tokiomis kortomis kaip Zombie World, Mask of Restrict, Fog King.

SEPTYNI IMPERATORIAI

Zaborg the Thunder Monarch 2400/1000 / 5 Lv / Light / Thunder. Efektas: Iškvietus jį (Tribute Summon), lauke privalome sunaikinti vieną monstrą (jei tai vienintelis monstras lauke, privalėsime susinaikinti patys).

Pats seniausias iš visų Monarch'ų, pasirodęs 2004 m. Ancient Sanctuary papildymo pakuotėje. Šis Monarch'as tikrai nėra blogas, sunaikini priešo monstrą (užverstą ar atverstą), "woohoo" ir dar jei pavyksta puoli tiesiogiai, šaunumėlis -2400 LP. Tačiau dabar ne visada pakanka tik sunaikinti monstrą ir nusiųsti jį į kapinyną, todėl tai nėra pats stipriausias iš Monarch'ų.

Mobius the Frost Monarch 2400/1000 / 6 Lv / Water / Aqua. Efektas: Jį iškvietę (Tribute Summon), lauke galime sunaikinti iki 2 burtų / spąstų (užverstą ar atverstą) kortų (turime pasirinkimą, todėl neprivalome aktyvuoti efekto, kai nėra mums palankios situacijos. Galime sunaikinti ne dvi, o tik vieną kortą).

Antrasis Monarch'as, pasirodęs 2004 m. Soul of the Duelist papildymo pakuotėje. Efektas mums leidžia prisiderinti prie situacijos, o tai jau yra didelis pliusas. Sunaikinti dvi priešininko paspęstas kortas yra naudinga, tačiau tuo momentu priešininkas gali aktyvuoti tas kortas (Counter spąstai ir greito veikimo burtų kortos) taip spėdamas mums pakenkti.

Thestalos the Firestorm Monarch 2400/1000 / 6 Lv / Fire / Pyro. Efektas: Iškvietus jį (Tribute Summon), iš priešininko rankos privalome (efektas aktyvuojasi net tada, kai priešininkas neturi kortų rankoje) išmesti vieną atsitiktinę kortą (žiūrėti į kortas negalime) ir jei išmestoji korta yra monstras, priešininkas patiria žalą, lygią 100 x išmesto monstro žvaigždučių skaičius.

Pasirodė 2004 m. Rise of Destiny papildymo pakuotėje. Puikus Monarch'as, tačiau naudojamas rečiau, nes kiti žaidėjai tiesiog neįvertina jo potencialo. Šiuo metu yra labai naudinga iš rankos priešininkui išmesti kortą.

Granmarg the Rock Monarch 2400/1000 / 6 Lv / Earth / Rock. Efektas: Iškvietus (Tribute Summon), privalome lauke sunaikinti vieną užverstą kortą (neturime pasirinkimo, tačiau jei tokios kortos nėra, efektas pranyksta, taip pat efektas nesuveikia jei naikinama korta yra atverčiama - flip / activate).

Ketvirtasis Monarch'as, pasirodęs 2004 m. Flaming Eternity papildymo pakuotėje. Tai mažiausiai naudojamas Monarch'as, nes jo efektas turi didelių trūkumų - naikina tik užverstas kortas ir efektas nesuveikia, jei korta prieš sunaikinimą yra atverčiama (aktyvuojama).

Raiza the Storm Monarch 2400/1000 / 6 LV / Wind / Winged Beast. Efektas: Išsikvietus jį (Tribute Summon), privalome ant kaladės viršaus grąžinti vieną lauke esančią kortą (jei priešininkas tuo metu neturi kortų, teks grąžinti savo kortą).

Monarch'as išleistas 2007 m. Volcanic Doomfire papildymo pakuotėje. Pats efektas gali pakenkti varžovui, sudarydamas vieno ėjimo "langą", nes per savo traukimą negaus naujos kortos. Mes patys sau galime atnešti naudos, grąžindami flip kortas, burtus, spąstus, kuriuos dar kartą panaudosime.

Caius the Shadow Monarch 2400/1000 / 6 Lv / Dark / Fiend. Efektas: Iškvietus jį (Tribute Summon), privalome panaikinti iš žaidimo vieną lauke esančią kortą. Jei tai buvo Dark monstras, priešininkas patiria -1000 LP žalą. (pasirinkti negalime, todėl privalėsime ką nors panaikinti iš žaidimo pvz. šį monstrą, už kurį priešininkas patirs -1000 LP)

Monarch'as išleistas 2008 struktūrinėje kaladėje The Dark Emperor. Šios kortos pagalba galėsime naikinti ne tik monstrus, bet ir panaikinti (Eng. Remove) iš žaidimo burtų, spąstų kortas. Šiai kortai išvydus TCG (Trading Card Game) pasaulio šviesą, Sangan (nesuveikia jo efektas), Blackwing'ų bei zombių kaladėms išaušo ne kokios dienos, nes papildomai nuo šios kortos efekto, panaikinę iš žaidimo Dark atributo padarą, priešininkui gyvybės taškams padarysime -1000 žalos. Monarch'as plačiai naudojamas įvairiose kaladėse, nes daug kas naudoja Dark tipo išperas.

Kuraz the Light Monarch 2400/1000 / 6 Lv / Light / Warrior. Efektas: Iškvietę jį (Tribute Summon ar Special Summon) galime sunaikinti iki 2 lauke esančių kortų. Už kiekvieną šiuo efektu sunaikintą kortą, jų savininkas iš kaladės traukia po 1 kortą. Monstras negali pulti tą patį ėjimą, kai jis buvo normaliai ar specialiai iškviestas. (turime pasirinkimo laisvę ir Monarch'o nebūtina normaliai išsikviesti, kad efektas suveiktų).

Tai pats naujausias Monarch'as, 2008 m. pasirodęs specialiame Light of Destruction papildymo rinkinyje, kuriame galime rasti vieną iš Super Rare kortų (50% tikimybė jį išsitraukti). Tai išskirtinis Monarch'as, nes skiriasi nuo savo tėvynainių, TAIGI:

+ Sunaikina dvi kortas lauke (galime naikinti tiek savo, tiek priešininko kortas)
+ Efektą galime naudoti kelis kartus (jei specialiai išsikviesime iš kapinyno)
- Negali pulti pirmą ėjimą, kai pasirodo lauke (tai gali kompensuoti Soul Exchange)

Half-Mill Monarchs

PROFESIONALIOS KALADĖS SUDĖTIS (2010.03.01 Ban sąrašas)
Monstrai: [23]
[2] Black Salvo
[2] Caius the Shadow Monarch
[1] Card Trooper
[2] Cyber Dragon
[2] Dandylion
[3] Dekoichi, the Battlechanted Locomotive
[1] Gorz the Emissary of Darkness
[1] Necro Gardna
[3] Raiza the Storm Monarch
[3] Ryko, Lightsworn Hunter
[1] Sangan
[2] Treeborn Frog

Burtai: [8]
[1] Allure of Darkness
[1] Brain Control
[1] Charge of The Light Brigade
[1] Heavy Storm
[2] Pot Of Avarice
[2] Soul Exchange

Spąstai: [10]
[2] Bottomless Trap Hole
[1] Call of the Haunted
[1] Mirror Force
[3] Phoenix Wing Wind Blast
[1] Solemn Judgment
[1] Torrential Tribute
[1] Trap Dustshoot

Extra Deck: [15]
[1] Chimeratech Fortress Dragon
4-8 Lygio Synchro monstrai

Iš viso [41]

KOVOS 1 DALIS

KOVOS 2 DALIS (Tęsinys)

Taigi, kaip matote, čia nėra labai daug Monarch‘ų, tačiau tai tik pavyzdinė kaladė. Šioje sudėtyje naudoju 3x Raizas ir 2x Caius dėl vienos paprastos priežasties – Raiza su Phoenix Wing Wind Blast jums duoda pranašumą, nes žinote vieną/du ar net daugiau priešininko ėjimų, nes sugražinę kortą ant kaladės viršaus, žinosite ką jūsų varžovas ištrauks kitu ėjimu.

Dvi Dandylion ir Treeborn Frog kopijos Monarch'ų kaladėms suteikia dar didesnes galimybes. Kad jomis galėtume kuo greičiau pasinaudoti, įdėjau 3x Ryko ir Card Trooper. Taip pagreitiname šių kortų atsiradimą kapinyne ir gauname jų efektus (Dandylion iš kaladės patekusi į kapinyną iškviečia du Token'us, o varlė per mūsų Standby fazę specialiai išsikviečia iš kapinyno į mūsų lauką, kai neturime burtų/spąstų kortų).

Kad viskas vyktų dar greičiau, įdėjau ir vieną Charge of the Light Brigade, skirtą mesti kortas į kapinyną ir Ryko paieškoms kaladėje. Tai padaryti padeda ir Sangan. Naudoju 3x Dekoichi dėl traukimo varikliuko, kuris čia tikrai neužima daug vietos. Tuo pasinaudojęs įdėjau dar ir porą Black Salvo, kurie su Treeborn frog ar Dandylion Token‘ais sudaro galimybę atlikti ir Synchro kvietimą (7-9 Lv)

Kaladėje nedaug burtų. Pagrindas paimti varžovo monstrus (2x Soul Exchange ar Brain Control), greičiau traukti kortas (Allure of Darkness, 2x Pot of Avarice - prikaupus daug monstrų kortų).

Yra nemažai spąstų – 10 kortų. Įdėtos standartinės kortos, tačiau čia dar yra 3x Phoenix Wing Wind Blast (išmetus kortą iš rankos, grąžina kortą ant kaladės viršaus), kurie gerai veikia su varlėmis (naudingiausia, kai sėdi kapinyne), Dandylion (suveikia efektas), kartais su Dekoichi (dėl Black Salvo efekto). Taip greitiname Monarch‘ų plėtimosi galimybę.

Kaip matote, kaladė yra linksma ir gali spardytis dabartiniame laiko tarpe. Tačiau ne visada viskas būna taip gražu, kaip kad norėtųsi. Jei žaisite prieš Macro kaladę, jums galas (jokios ironijos čia nėra, jums tikrai galas), nes visos kortos skrenda į kitą dimensiją, o iš ten kelio nėra ir mūsų daugumos monstrų efektai tiesiog neveiks. Taip pat Skill Drain trukdo naudoti pačių Monarch‘ų efektus, tačiau Treeborn ir Dandylion efektai veiks. Tačiau tai dar palyginus neblogai, nes yra kaladžių, kurioms tikrai daug kas trukdo. Pamatę šią kaladę, susimąstote ar ji tokia jau gera. Nepatinka? Dėkitės kitokį variantą su Macro, Plant galimybėmis, galbūt Oppression ar netgi Cloud sudėtis.

Kaladės esmė: sudaryti palankias sąlygas Monarch'ų kvietimui

Jei liekate prie šios kaladės, keli deriniai tikrai jums patiks:
- Phoenix Wing Wind Blast + Treeborn Frog / Dandylion padarys jums paslaugą.
- Paprasčiausias Black Salvo + Dekoichi derinys su Treeborn Frog / Dandylion Token‘ai leis išsikviesti išties didelį Synchro monstrą, kuris gali keisti visą žaidimo situaciją
- Turėdami 2x Cyber Dragon‘us galime išnaudoti ir šiek tiek užmirštą Chimeratech Fortress Dragon, kuris ne tik gali būti iškviestas be Polimerizacijos, bet ir nusiųsti Macine tipo monstrus nuo varžovo pusės! O tai kenkia Gadget'ams.
- Raiza + Phoenix Wing Wind Blast derinys duos jums 2 ėjimų žinias apie varžovo traukiamas kortas.

Kaip matote, kaladė tikrai gali pasigalynėti su šiuo metu pagrindinėmis naudojamomis kaladėmis ir netgi laimėti vieną ar kitą jums svarbią dvikovą. Paskutinė mintis: kaip visada sakau, kaladės sudėtį keiskite į savo mėgstamą pusę, galvokite naujas strategijas ir stebinkite kitus žmones. Fantazija yra beribė.

Pagarbiai jūsų, IgniuX@Z.

SUSIJUSIOS PASKAITOS

1) 1.15 KCVDS Žodynas (Macro Monarch'ų kaladė)